Katarzyna Brachowska-Przeniosło

Katarzyna Brachowska ? Przeniosło, Konsultant NAVIGO Grupa

Konsultant, trener, asesor i coach z ponad 20 ? letnim doświadczeniem. Od 1989 roku pracuje aktywnie jako trener i konsultant biznesu. Wspólnie z prof. Edwardem Nęcką założyła w 1994 roku firmę Trop – Twórcze Rozwiązywanie Problemów zajmującą się zastosowaniem niekonwencjonalnych technik twórczego myślenia w przemyśle, administracji, reklamie, nauce i edukacji. Firma, oprócz treningów kreatywności i treningów uczących zasad współpracy w zespołach zadaniowych zajmowała się także rozwiązywaniem problemów zleconych przez klienta. Przez 10 lat Trener ? Konsultant w ProFirmie. W 2007 otworzyła własną firmę ?Pracownia Kariery?. Obecnie twórca i Konsultant w NAVIGO Grupa. Prowadzi indywidualną praktykę doradczą/coachingową.

Motto:

?Wszystko powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze”| Albert Einstein.

Specjalizacja

Jako doradca / coach kariery: Zrealizowała około 600 godzin sesji coachingowych, w tym około 250 godzin skoncentrowanych na rozwoju kompetencji menadżerskich. Wspierała w rozwoju kadrę zarządzającą zarówno w procesie przygotowywania się do objęcia nowych zadań/stanowisk, jak i w rozwoju i optymalnym wykorzystaniu własnego zaplecza kompetencyjnego. Realizowała sesje coachingowe dla osób pełniących stanowiska menedżerskie ? kierowników, dyrektorów, project menedżerów.

Prowadzi szkolenia z zakresu: kreatywności i innowacyjności, coachingowego stylu zarządzania, przygotowywania coachów i trenerów  wewnętrznych w organizacji, wdrażania Systemu Kompetencji Zawodowych w firmach, oceny i planowania rozwoju kompetencji pracowników, prezentacji i zarządzania procesem grupowym,  zarządzania własną karierą i planowania rozwoju,  doskonalenia umiejętności menedżerskich.

W zakresie doradztwa wdraża projekty: Kadry Sukcesorów na wyższe stanowiska menadżerskie, Programy typu Talent, High Potential, Coaching i mentoring w organizacji, Systemy Okresowych Ocen Pracowniczych, Assessment i Development Center, Opisy Stanowisk Pracy, Opracowanie Katalogów Kompetencji i Zadań firmowych, Programy rozwojowe.

Tworzy narzędzia: pomiaru kompetencji (skale kompetencyjne, testy kompetencyjne) i dyspozycji osobistych (m.in. współtworzyła test inteligencji, test funkcjonowania zawodowego TFZ)

Wykształcenie

Wykształcenie zdobyła na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła certyfikowane studia podyplomowe w zakresie poradnictwa zawodowego, a także kurs podyplomowy na UW poświęcony tematyce psychologii w coachingu.

W ramach współpracy z uczelniami prowadzi zajęcia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej:  ?Wykorzystanie kreatywności w AC/DC?, Etyka w pracy asesora? ?Innowacyjność w organizacji?, ?Podstawowe umiejętności psychologiczne?, na Uniwersytecie Gdańskim: ?Metodologia AC/DC w praktyce?, ?Poradnictwo karierowe?, ?Trening kreatywności?, w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego: ?Budowanie ścieżek kariery w oparciu o system kompetencji zawodowych? ?Patologie zawodowe? , ?Zarządzanie karierą? , na Politechnice Gdańskiej: ?Rozwiązywanie konfliktów i praca z trudnym klientem?, ?Coaching?.

Publikacje i ważne projekty

Publikacje: Autorka publikacji do Przeglądu Konsultingowego MERITUM oraz Zeszytów Naukowych MERITUM z zakresu poradnictwa karierowego oraz wdrażania modelu kompetencji i oceny pracowników, a także do portalu internetowego PORADNICTWO W SIECI z zakresu metodologii Development Center i współpracy z klientem biznesowym.

Ważniejsze projekty szkoleniowo ? doradcze:

Ważniejsze projekty:  Sauerr Danfoss, Telekomunikacja Polska, NBP, Farm Frites, ING NN, Netia, Enstopol, Ceramika Paradyż, Polkomtel, ORFE, Medicover, Lucent Technology, MOPS, Wyeth, Era, Ensto, Get in Bank, Telepizza, ATENA Usługi informatyczne, ALTKOM, ABB, Ultimate Fashion, WUP Gdańsk, Urząd Miasta Gdańsk, WUP Kraków, Budimex, AIG Bank Polska,  Alstom Power, Ernst&Yong, Bank BPH, Bank BZ WBK, Polpharma, Grupa Lotos, GE Money Bank, Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości, Intel Technology Poland.